serwis

Objawem uszkodzenia dysku twardego w laptopie jest fakt, że dysk „stuka” a system w ogóle nie czyta dysku. Gdy laptop nie rozpoznaje dysku twardego HDD, a nastąpiło uszkodzenie kontrolera IDE lub SATA, przyczyną może być niesprawne działanie złączki dysku twardego lub uszkodzenie płyty głównej (uszkodzenie zasilania dysku twardego, uszkodzenie kontrolera dysku twardego). Uszkodzenia dysków twardych często są spowodowane przez samych użytkowników na skutek uszkodzeń mechanicznych.

 

Naprawa laptopów w takiej sytuacji czasami ogranicza się do sformatowania uszkodzonego dysku, czasami jednak konieczna jest jego całkowita wymiana i instalacja systemu operacyjnego. Gdy okazuje się, że problemem jest bad sector, niezbędna jest opcja druga.

 

Gorsza sprawa ma się w przypadku, gdy właściciel laptopa nie ma kopii zapasowej plików. Wtedy kolejnym etapem naprawy jest odzyskiwanie utraconych danych z dysku HDD. Serwis laptopów Mag-Com we Wrocławiu skutecznie i bezpiecznie odzyskuje dane z dysków twardych.

 

Skontaktuj się z nami, aby wykonać bezpłatną diagnozę i ustalić cenę oraz czas naprawy.

NAPRAWY PROGRAMOWE

Sprawnie rozwiązujemy wszelkie problemy dotyczące systemu operacyjnego komputerów od usuwania wirusów, trojanów czy spyware, przez reinstalację systemu Windows bez utraty danych, naprawę i konfigurację Internetu aż po optymalizację komputrów.

Więcej...

ODZYSKIWANIE DANYCH

Skuteczne odzyskiwanie danych to nasza specjalność. Profesjonalnie i w korzystnej cenie przywracamy utracone informacje z uszkodzonych czy też sformatowanych nośników pamięci.

Więcej...